BLOG


image

Per ca ambasadore te dale kohe

Kjo gjuhë arkaike, e ndryshkur, por edhe e frikshme pikërisht për shkak të ndryshkut që mbart, nuk pritet të dëgjohet në vitin 2013, sidomos nga ish–diplomatët e lartë....
me shume
image

Shqiperi e shenjtoreve

Në fund të javës së parë të dhjetorit të sivjetshëm, në qytetin e Shkodrës ndodhi një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë e qytetërimit shqiptar të të gjitha kohërave....
me shume
image

Ne emer te vlerave te islamit shqiptar

Pak javë më parë, në prag të festave të fundvitit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shpërndau një botim ku paraqiti të ilustruar edhe me fotografi veprimtaritë e këtij Komuniteti në periudhën shtator 2010-tetor 2011....
me shume
image

Nje hero per kohen tone

Zoti u dhëntë fuqi ta kuptojnë sa faj të madh kanë bërë ndaj vetes dhe ndaj familjes Prroji!...
me shume
image

Si demokrat per kutine e Ruzhdies

Të shumtë janë në Shqipëri sot, ata që do të dëshironin me mendje dhe me shpirt ta shihnin të zhbërë “famën” e Ruzhdies, kësaj komune të zakonshme në qarkun e Fierit, deri dje krejtësisht e panjohur për opinionin publik kombëtar....
me shume
image

Interviste e Z. Besnik Musatafaj ne BBC- ne programin Zigzag. 2 Prill 2010

Ne kete link keni mundesine te degjoni intervisten e Z.Besnik Mustafaj ne programin Zigzag drejtuar nga Seladin Xhezairi. Z.Mustafaj u pergjigjet pyetjeve te degjuesve te BBC-se rreth ...
me shume
image

Mustafaj: Kompromisi politik, Rama larg Berishes

Interviste per gazeten "Koha Jone", nga Edison Kurani mbi Forumin "Anna Lindh", te zhvilluar ne datat 4-7 mars 2010, ne Barcelone....
me shume

 

BLOG
Shruaj edhe ti